Објавено на:

(Видео) Што се случува?: Експлозии ширум цела Белорусија – од каде е нападот?!

t

Познатата белоруска новинарка Хана Луибакова на Твитер пишува за силни експлозии кои се слушаат низ цела држава.

Таа напоменува неколку градови во кои се слушнале експлозии долж границата со Украина.

Се поставува прашањето од кого е нападната Белорусија?!

-Масовни експлозии во голем број градови во # Белорусија. Жителите на Баранавичи, Лунинец, Столин, Хантсавичи, Слуцк, Клецк и други градови говорат за звуци слични на експлозии. Се обидуваме да разбереме што се случило, додава таа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Холандија ќе усмрти над 100.000 кокошки поради…

Холандија ќе усмрти околу 102.000 кокошки на…

На Зеленски му е драго што Бајден…

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, денеска разговара со…

Ќе се тресе цела Европа! Кина предупредува…

Кина предупреди дека САД би можеле да…

ХОРОР во Србија: Татко си ја убил…

Убиството во Вршац, каде што таткото Марко…

(Фото) Експресно саниран споменикот на Гоце Делчев…

Екипите на ЈП "Комунална хигиена" вечерва експресно…