(Видео) Јакимовски за Џамбаски: Не треба да го прогласиме за persona non grata, треба да го апсиме!

t

Нема потреба да се прогласи за непожелна личност, нека го пуштат да влезџе во Македонија, нека даде обвинител налог за апсење, нека го однесат во притвор под сомневање дека сака да му изврши атентат на македонскиот претседател.

Споредува атентат на Караѓорѓевиќ со сегашно време, не е исто. Нека го ставафт во притвор, нека скока цела Европа и нека види какви се условите во Шутка, цела Европа нека доаша овде, ама ние ќе кажеме дека се подготвува атентат на ретседателот, тој ги знае атентаторите, нареден пат може да не внимава што зборува ама ќе внимава што зборува.

Така прави вистинска држава.

За четврти февруари има две варијанти, или ќе ги запрат бугарските автобуси на граница, или народот минимум 10.000 треба да се собере пред Св. Спас.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Јакимовски: Имаме медиумска и трговска војна

Во вечерашната емисија на “Тешки муабети” каде…

Град Скопје ќе додели средства за сите…

Советот на Град Скопје на денешната седница…

Јакимовски со барање до надлежните распустот да…

Градоначалникот на Општина Карпош Стевчо Јакимовски апелира…