(Видео) Јакимовски: Зошто Бујар Османи ако сака да биде познат во целиот свет не поднесе предлог-резолуција за геноцид во Газа?

t

Геноцид е кога уништуваш се, кога убиваш се од деца, до жени, уништуваш светињи, џамии и слично. Зошто Бујар Османи ако сака да биде познат во целиот свет не поднесе предлог-резолуција за геноцид во Газа?

А за приказните дека сме мали, не е точно. Големи сте колку што сте храбри, ако имате срце како лешник џабе ви е да сте претседатели и на САД и на Русија…

Ако ви е мала Македонија, барајте си некоја друга голема држава, за мене Македонија е голема!

https://www.facebook.com/jakimovskis/videos/440555915221519

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Израел им порача на САД: Имаме намера…

Израел има намера да ја прошири воената…

Позната причината за хеликоптерската несреќа на Ебрахим…

Причина за тешкото слетување на хеликоптерот во…

Таравари: Се очекува до петок да се…

Претседател на Алијансата за Албанците и еден…

Касами: Без разлика кој на која фотеља…

Претседателот на Движење Беса, Биљал Касами денеска…

Таткото на осомничениот за убиството на Данка…

Радослав Драгијевиќ (70), татко на Дејан Драгијевиќ…