(Видео) Јанчев: Ни ЕУ, ни НАТО, ни Запад не е засекогаш, само Македонија ни е засекогаш!

t

Прво е Македонија, а потоа е сѐ друго, истакна идниот пратеник на Левица, Саше Јанчев.

,,Прво е Македонија, а потоа е сѐ друго. Многу ме нервира кога ни ја наметнуваат таа приказна, таа малодушност „Без ЕУ нема да нѐ биде, без НАТО нема да нѐ биде, без запад нема да нѐ биде”. Не. Тоа го имаме и историски. Викале и дека отоманско било засекогаш, дека кралството Југославија било засекогаш, Голема Бугарија во фашистичко велеа дека ќе биде засекогаш. Така и ЕУ не е засекогаш. Само Македонија ни е засекогаш. – вели Јанчев.

ЛИНК од видеото

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Претседателката Санду го потпиша указот за почеток…

Претседателката на Молдавија, Маја Санду соопшти дека…

Шаленберг: ЕУ е нецелосна без Западен Балкан

Европската унија нема да биде целосна додека…

НАТО ѝ се закани на Кина со…

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави…

Бугарија, Словачка и Латвија со најмала куповна…

Во 2023 година, реалната индивидуална потрошувачка (AIC)…

Путин: Западот ќе му најде замена на…

Рускиот претседател Владимир Путин смета дека Западот…