(Видео) Ја искршија цела кафеана: Шокантно видео од Крива Паланка – „припадници на АРМ се подготвуваат за Украина“

t

На социјалните мрежи се шири шокантно видео од демолирање на кафеана во Крива Паланка.

Видеото со јавноста го сподели и новинарот Зоран Божиновски кој посочува дека се работи за припадници на АРМ кои го демолираат локалот.


Причините за кавгата се непознати, но од видеото се гледа дека по неколку минутна расправија и неуспешни обиди да се деескалира состојбата од присутните неколку лица започнуваат во целост да ја демолираат кафеаната.

Божиновски иронично коментира дека припадниците на АРМ се припремаат за украинскиот фронт.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Северна Кореја пријави околу 270.000 нови случаи…

Северна Кореја пријави уште 269.510 случаи со…

Ова нема да го прочитате на друго…

Генералштабот на вооружените сили на Украина во…

Германскиот канцелар не го гледа крајот на…

Германскиот канцелар Олаф Шолц не го гледа…

Орбан без ракавици! – Самоубиствен бран се…

Унгарскиот премиер Виктор Орбан на својата инаугурација…

Финците измислиле ново пиво во чест на…

Еуфорија владее помеѓу финскиот народ откако земјата…