(Видео) Ќе ви го стопли срцето: На деца во градинка им соопштија дека веќе не треба да носат маски – ова е реакцијата

t

ДУШИ

во едно училиште, во една земја, каде си ги сакаат и се грижат за децата, учителката им соопштува дека не мора повеќе да носат маски!

(Затоа кај нас се уште мораат, со сесрдна пропаганда и сеење омраза и омалуважување од страна на партиските исцедоци кон сите оние кои бараат да се укинат или олабават мерките, особено спрема децата)

Инаку тие паартиски социопати седи без маски по цел ден по кафани и твита и објавуа статуси со тролања и омаловажувања спрема мене, на пример хехехе

Фејсбук статус на Јанко Илковски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Јакимовски: Не милион, милијарда евра да…

Не милион, милијарда евра да истурат народот…

За една година се пријавени 119 бегства…

Народниот правобранител излезе со неверојатни податоци поврзани…

Лавров: Кина го предложи досега најразумниот мировен…

Кина го предложи досега најразумниот мировен план…

Нови грозоморни детали за убиството на малата…

Министерот за внатрешни работи на Србија, Братислав…

Македонската репрезентативка Даниела Алексовска оди во финале…

Македонската репрезентативка во ММА  Даниела Алексовска денеска…