Објавено на:

(Видео) Ќе има нови содржини во паркот во Сарај – сјајот ќе се врати

t

Во општина Сарај ќе се изградат 6 нови игралишта и ќе се овозможат нови содржини за големиот парк, соопшти денеска градоначалничката на Град Скопје во денешната епизода на Наше Скопје.

– Покрај другите проекти за Сарај, имаме 6 нови игралишта значајни за сите кои го сакале или го посетувале спортско-рекреативниот центар во Сарај.

Ќе отпочнеме реализација на паркот во Сарај, големиот парк кој го има таму и ќе се реконструираат 6 игралишта за фудбал, одбојка, тенис, ќе има содржини каде Скопјани да го минуваат своето време во следниот период особено оние кои живеат во тој дел на градот.

Имаме и две училишни игралишта кои ќе бидат реконструирани од Градот Скопје, истакна градоначалничката Арсовска.

Следете ја емисијата во живо на следниот линк: https://www.facebook.com/watch/live/?ref=notif&v=577253724006962&notif_id=1655061560676161&notif_t=live_video_explicit

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Захарова откри на кого Лавров му рече…

Реченицата на министерот за надворешни работи Сергеј…

Лавров: Во Европската унија нема демократија туку…

Во Европската унија нема демократија туку „дисциплина…

Лавров одговора на прашања на Инфомакс! Македонија…

Нема непртијателски држави и народи, туку непријателски…

(Видео) Хаос: Скопје и утрово е блокирано!

Скопје и утрово е блокирано поради Самитот…

Дачиќ на средби со Лавров, Шаленберг, Сијарто…

На маргините на 30. Министерски совет на…