Објавено на:

(Видео) Ќе помогнеме секаде каде што можеме: Арсовска најавува масовна градежна офанзива и реконструкција на скопските улици

t

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска најави градежна офанзива и реконструкција на скопските улици.

– Некој не смеел да дозволи да бидат дупка до дупка улиците во Градот, ние отпочнавме со реконструкција.

Морам да нагласам дека градот го затекнавме без проекти, за една обична реконструкција, преасфалтирање треба проект, а ние немавме оставени.

Не би требало советници кои земаал паушал до 500 евра да блокираат проекти.

Сега се прават проекти за реконструкција, за изградба на нови улици и слично.

Склучивме договор за меѓуопштинска соработка за ревитализација на т.н заборавени населби низ општините.

Надлежност на Градот се булеварите и енкои улици ама ние ќе помогнеме секаде кадешто можеме да помогнеме и да излеземе во пресрет на општините што немаат средства и можност да санираат, вели Арсовска.

Следете ја емисијата на следниот линк: https://www.facebook.com/watch/live/?ref=notif&v=2096931783818491&notif_id=1652642136664662&notif_t=live_video_explicit

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Арсовска: Не планирам да одам на…

Во денешната епизода на Наше Скопје, градоначалничката…

Арсовска: Работам во интерес на граѓаните со…

На денешната прес-конференција градоначалничката на Град Скопје…

(Видео) Арсовска: Можат да ме прават агент…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска во…

(Видео) Арсовска до Шилегов: Кој губи има…

Во денешната епизода на “Наше Скопје”, градоначалничката…

Отворена првата Правна клиника во Средното училиште…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска денеска…