Објавено на:

(Видео) 18-годишен тетовец со “БМВ” се преврте на кров

t

Две лица се повредени вчера во Тетово откако возилото марка „БМВ“, со кое се возеле, се превртело на покривот. Настанот се случил околу 19 часот на булеварот „Маршал Тито“.

Во Тетово, во близина на Културен дом, патничко возило „БМВ со тетовски регистерски таблици управувано од лицето Л.Ш. (18) од тетовско Ларце, изгубил контрола над возилото и се превртел на покрив. Според првичните информации во незгодата со тешка повреда (фрактура на прсти од рака) се здобил сопатникот В.И.(26) од истото село, додек возачот Л.Ш. поминал со телесни повреди констатирани во Клиничка болница Тетово, информираше СВР Тетово.

Увид на местото извршила екипа од СВР Тетово.

ЛИНК од видеото

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Прегазено дете во Тетово!

33-годишник вчера прегазил дете во Тетово. –…

Наставник натепал ученик, се огласи министерот Шаќири

Тетовската полиција соопшти дека уапсиле наставник кој…

19-годишник од Тетово го нападнал неговиот татко,…

Рано утрово во 05.00 часот во тетовски…

Касами нема да ја послуша Владата: Продолжува…

Градоначалникот на Тетово и еден од лидерите…

Влада: Да се запре рушењето на стадионот…

Владата синоќа на седница донесе одлука да…