(Видео) Cтpашно: Повеќе повpeдени во ypнатините на пазарот во Нов Белград

t

Се урна ѕидот во внатрешноста на пазарот „Стар Меркатор“ на булеварот Михаил Пупин во Нов Белград.

Според првите информации четири лица се полесно повредени, но се сомневаат дека под урнатините има уште повредени, јавува РТС.

Како што потврдија во Брзата помош четири лица се полесно повредени, а испратена е уште една екипа бидејќи се сомневаат дека под урнатините има уште затрупани лица.

Повикот е примен во 11.25 часот.

На терен се испратени пожарникари од Земун, Звездара и Вождовац.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ако влеземе во ЕУ Македонија ќе биде…

Ако влеземе во ЕУ Македонија повторно ќе…

Бугари запреле автобус во Белград и го…

Белградската полиција уапси четворица бугарски државјани под…

Вучиќ планира до 20 октомври да отвори…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, утрово со…

Ги фатиле со 30 килограми дрога: Словенки…

Во полициска акција во Белград се уапсени…

Србите вријат: Нео-нацисти се собраа во Белград…

Во центарот на Белград и покрај апелите…