(Видео) Kaракачанов открива: Климент Охридски и Цар Самоил се продадени уште во 2019-та година

t

Екс министерот за одбрана на Република Бугарија, Красимир Каракачанов на својот Фејсбук открива дека постои некаков премолчен договор помеѓу македонскиот премиер Димитар Ковачевски и бугарскиот премиер Кирил Петков.

Дополнително Каракачанов открива дека постои договор за договорена формулацијата за Климент Охридски и Цар Самоил уште во 2019-та година.

-Премиерот ни нуди шеќерни „бонбони“ за Македонија „ Сите гледаме како актуелниот премиер се обидува да ни даде шеќерни „бонбони“ за Македонија и да ни објасни како има мал напредок со цел да се направи компромис. Апсолутно не се сомневам дека имаат некаде направено договор, па постојано бара можност да не убеди дека има некаков напредок.

Сега знам што уште една „бонбона“ која ќе ни ја понудат – дека Скопје се согласило со генералната формулација направена во историската комисија, за две историските личности – Климент Охридски и Цар Самоил. Но, формулацијата за која станува збор е направена во февруари 2019 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Апасиев: Ој бе, легнете си со жените:…

Нов статус на пратеникот и лидер на…

(Фото) Путин потпиша декрети за признавање на…

Путин потпиша декрети за признавање на окупираните…

Бајден: Иан можно е да биде најсмртоносниот…

Тој рече дека бројките се уште не…

Гутереш: Нема место за анексии во современиот…

Рускиот претседател Владимир Путин утре ќе иницира…

(Видео) Автомобил се движи ,,рикверц” на патот…

На Фејсбук страницата на Гласот на Америка…