Објавено на:

(Видео) Peзил: Џеф Безос за првата порачка од Бугарија – цариниците многу кpадeле…

t

Најбогатиот човек во светот и сопственик на компанијата за онлајн продажба Амазон раскажува за првата порачка која ја имал од Бугарија.

Таа се случила во 1995 година иако тогаш тој не бил свесен дека во Бугарија имаат интернет, а Бугарите платиле во кеш 200 долари.

Она што е интересно и било напоменато е дека Бугарите на царина краделе пари па истите морале да ги скријат во флопи диск, а каде се парите пишувало на англиски во пратката бидејќи цариниците не разбирале англиски.

Сега многу нешта се појасни:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЛАВРОВ ДОАЃА ВО МАКЕДОНИЈА! Бугарија го отвори…

Бугарија го отвори својот воздушен простор со…

Поради снегот Бугарија прогласи вонредна состојба во…

Две лица загинаа во Бугарија, а едно…

Бугарија ќе испрати 100 оклопни транспортери во…

Бугарскиот парламент го усвои предлог-законот за бесплатна…

Две лица загинаа во несреќи поради силниот…

Две лица загинаа како последица на силниот…

Реми со Бугарија: Српските фудбалери се пласираа…

Српската фудбалска репрезентација следната година ќе игра…