Објавено на:

(Видео) Tea Taировиќ и се извини на македонската публика: Најавува песна за Македонија, објаснува зошто така ја испеа „Македонско девојче“

t

Српската пејачка која е во постојан подем и која несомнено моментално важи за една од најбараните во регионот.

Теа Таировиќ откако ја разлути македонската јавност со тоа што го промени текстот на македонската песна „Македонско девојче“ во „Бугарско девојче“, искажува почит и благодарност да македонската публика и објаснува зошто песната е така испеана со видео објава.

Меѓу другото, објаснува дека во нејзиниот нов албум ќе има и песна која се вика „Македонија“. Како што вели песната ја напишал татко и за неа. Во новата песна се спомнува Охрид, Св наум …

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПРИВЕДЕНИТЕ НЕ КАЖУВААТ НИШТО: Таткото на Самоил…

Таткото на киднапираниот Самоил Костадиновски, вели дека…

Сè што треба да знаете за летното…

Во два часот по полноќ со поместување…

На Фејсбук креирал лажен профил и поставил…

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе…

(Во живо) Вонредна епизода на “Тешки муабети”…

Следете ја во живо денешната вонредна епизода…

(Видео) Вардар – паднатиот гигант, кој не…

Фудбалскиот клуб Вардар минува низ најтешкиот период…