Објавено на:

(Видео) Tea Taировиќ и се извини на македонската публика: Најавува песна за Македонија, објаснува зошто така ја испеа „Македонско девојче“

t

Српската пејачка која е во постојан подем и која несомнено моментално важи за една од најбараните во регионот.

Теа Таировиќ откако ја разлути македонската јавност со тоа што го промени текстот на македонската песна „Македонско девојче“ во „Бугарско девојче“, искажува почит и благодарност да македонската публика и објаснува зошто песната е така испеана со видео објава.

Меѓу другото, објаснува дека во нејзиниот нов албум ќе има и песна која се вика „Македонија“. Како што вели песната ја напишал татко и за неа. Во новата песна се спомнува Охрид, Св наум …

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тројца загинати во нелегална трка на автопат…

Три луѓе загинале кога автомобил што учествувал…

Мала излезеност на изборите во Србија до…

Утрово во 7 часот во Србија почнаа…

Трагедија: Најмалку 61 мигрант се удавија во…

Најмалку 61 мигрант, меѓу кои и жени…

Радовишанец украл возило, полицијата го приведе

На 16.12.2023 во 23.00 часот, полициски службеници…

СДСМ: Со ДПМНЕ и Левица нема иднина

„Анти-ЕУ и анти-НАТО коалиција на ДПМНЕ и…