(Видео) Нови детали: Во „Треска“ горат и пластични материјали, густиот црн чад се шири

t

Гори магацин во кругот на поранешната фабрика „Треска“. Противпожарни екипи со возила се на терен и го гасат пожарот.

Огнот зафатил и пластични материјали што предизвикува густ црн чад во центарот на Скопје.

Пожарот бил пријавен на бројот за итни повици 112 во ЦУК и веднаш е интервенирано.

Од Противпожарната единица на Град Скопје за МИА потврдија дека на местото на пожарот има екипи и возила од сите противпожарни станици во Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Какви бруки: Македонија ќе ја убедува Унгарија…

Ново барање за екстрадиција на експремиерот Никола…

Левица: Двојазичните униформи се очаен обид за…

Реагираат од Левица: Минатата недела, противуставно и…

И без војна ќе се обединат: Поранешниот…

Патувањето на Ма доаѓа во време на…

ЌЕ ДУВА ВЕТЕР СО БРЗИНА НАД 80…

Во Скопје, како што информираат од Управата…

Кина: Никогаш не треба да се започне…

Официјален Пекинг реагираше на одлуката на Русија…