Вие плаќајте поскапа струја: Бислимовски ќе троши 5400 евра месечно за хонорари и 450000 денари за печатарски услуги

t

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Миле Лефков, на социјалната мрежа Твитер го искоментира финансискиот план на Регулаторната комисија за енергетика.

Ова е твитот на Лефков:

“Предлага Финансиски план за РКЕ од рекордни 91 мил. денари…го дуплира бројот на вработени, бара +5 нови за 2022г.…ќе троши 5.400 € месечно за “хонорари”…бара 450.000 ден за изнајмување на печатарски услуги…5.000 ден на ден за бифе…

Уште еден работен ден за Бислимовски!”

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Поранешен американски секретар за енергетика удри по…

Политиката на тимот на американскиот претседател Џо…

И Италијанците ќе мрзнат: Греење најмногу до…

Италијанското Министерство за транзиција на животната средина…

Константин Димитров: Владата не направи ништо за…

Професорот по енергетика Константин Димитров реагира на…

Турција ќе биде еден од главните енергетски…

Европа не беше подготвена за енергетската криза.…

(Видео) Не очекува сериозна економска криза по…

Во најновата епизода на „Тешки Муабети“ на…