(Видео) Владата реферираше за безбедноста на македонците кои се испратени на мисија во Украина

t

Во пресконференција на владините портпароли информираат дека во Украина се наоѓаат триесетина набљудувачи во мировничките набљудувачки мисиии на ОБСЕ.

Воедно, тие истакнаа дека во Украина во моментов се наоѓаат стотина Македонски државјани кои се официјално регистрирани во амбасадата, од кои, досега 13 се вратиле во Македонија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Таравари: Северна Македонија нема друга алтернатива освен…

Претседателот на Алијснса за Албанците, Арбен Таравари,…

Германија ѝ испрати на Украина нова воена…

Германија денеска испрати уште еден пакет воена…

Путин даде предлог ТРАЕН МИР, ама ако…

Рускиот претседател Владимир Путин денеска, обраќајќи им…

Захарова: Варшава го гледа западниот дел на…

Официјална Варшава го гледа западниот дел на…

Унгарија нема да обучува украински војници –…

Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска изјави дека…