ВЛАДА, НЕМОЈ ДА СТЕ РЕАГИРАЛЕ! Грција ја стартува трговската марка “Macedonia the Great”: Целта е да се разликуваат грчките од производите на Северна Македонија!

t

До крајот на годината се очекува првите 100 компании што се регистрирани во грчкиот едношалтерски систем да ја добијат трговската марка “Македонија Велика”. (Macedonia the Great)

Целта е да се обезбеди производите и услугите произведени на “македонска земја” да не се помешуваат со тие на “Северна Македонија”.

Официјалното претставување на брендот ќе се одржи на 20 февруари во Солунската концертна сала.

“Странците мора да разберат дека ова е грчки бренд. Ова ќе го рекламираме и во Грција за 30-те милиони странци кои секоја година доаѓаат на одмор, враќајќи се во својата земја, кога ќе го видат во нивните супермаркети да разберат дека ова е грчки производ, а не производ на Северна Македонија”, вели Дијамантидис.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Еден загина, еден е тешко повреден…

Едно лице е убиено, а друго тешко…

Таравари: Северна Македонија нема друга алтернатива освен…

Претседателот на Алијснса за Албанците, Арбен Таравари,…

(Видео) Претседателката ќе чека новата влада да…

Сиљановска ќе почека да се формира новата…

Пожар избувна во централна Грција, се заканува…

Голем пожар избувна во средата вечерта во…

Камерите забележиле како девојчето влегува во кола,…

Малата Василики Николопоулу(11) исчезна во неделата вечер…