ВМРО ќе има нови двајца потпретседатели – Ова се имињата

t

Градоначалникот на Аеродром Тимчо Муцунски и поранешната дополнителна заменичка-министерка за финансии Гордана Димитриеска – Кочоска ќе бидат двајцата нови потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ, покрај Александар Николоски и Владо Мисајловски.

Како што вели за Инфомакс висок партиски функционер, тие треба да бидат предлозите на партискиот лидер Христијан Мицкоски до партискиот Централен комитет, кој вечерва треба да избира и нов состав на Извршниот комитет.

Инаку, во проширениот состав на ИО ќе се најдат дел од актуелните кадри, но и нови непартиски лица.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мицкоски остави простор за промена на Уставот:…

Се потврдија наводите на високи претставници на…

(Видео) Мицкоски нема да формира влада по…

Дури и да победи ВМРО-ДПМНЕ на следните…

Шокантна информација од Груби: Работиме на тоа…

Работиме на тоа цело ВМРО-ДПМНЕ да гласа…

Маричиќ ја кани опозицијата да учествува во…

„Во наредните денови ќе објавиме кои имиња…

Не ги вработувале од партија, затоа младите…

Во Франција деновиве има големи протести поради…