Објавено на:

Возбудливата љубовна приказна на Европејците и Украинците е при крај

t

Се чини дека возбудливата љубовна приказна на Европејците и Украинците е при крај, оценува заменик-претседателот на Советот за безбедност на Русија, Дмитриј Медведев

-Европејците повеќе не ги сакаат Украинците, уморни се од нив. Гневните Полјаци се потсетија на нивниот луд национализам. Тие гласно потсетуваат на речиси четири милиони Украинци, кои се населиле во нивната земја, напиша Медведев на својот Телеграм канал.

Како што пренесува Спутник, тој додал дека „слични процеси се случуваат и во други европски земји, кои започнале „љубовни игри“ со Киев“.

Медведев изјави дека од украинофилија до украинофобија е само на еден чекор.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Полјански за воената операција на Русија: Можеме…

Полјански за специјалната операција: Може да биде…

Украина го зголемува воениот буџет

Украинскиот парламент одобри зголемување на трошоците за…

Земја, која со оружје помага друга земја,…

Професорот Љубомир Цуцуловски на Фејбук објави кратка…

Меѓународната на нозе: Британец, Швеѓанец и Хрват…

Уште пет странски платеници кои се бореле…

Донацијата за Украина нема да влијае на…

Три одлуки за донирање на воена помош…