Објавено на:

(Вознемирувачко видео) ЧУДО: Авион се урна на железничка пруга, па во него удри воз – пилотот се спаси буквално за влакно

t

Страшна сцена се случила во Лос Анџелес, најголемиот град во американската сојузна држава, Калифорнија, откако авион се урна врз железничка пруга, а потоа во него удрил воз.

Полицијата во Лос Анџелес го извлекла пилотот од урнатиот авион „Цесна“ неколку секунди пред во него да удри воз, пренесува Ројтерс.

Спасувачката акција е регистрирана и со полициска камера.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бајден потпиша: 200 милиони долари за Украина

Американскиот претседател Џозеф Бајден изјави на средбата…

Њујорк Тајмс: Украина бара од САД воена…

Киев има „нереални очекувања“ за тоа што…

САД ја “зацрнија” поранешната државна обвинителка на…

Американскиот Стејт департмент воведе нови санкции против…

Нетанјаху: Обезбедивме целосна поддршка од САД за…

Израелските власти обезбедија целосна поддршка од нивните…

Њујорк Тајмс: САД сакаат Украина да се…

Пентагон го советува Киев за нова стратегија…