Вооружени лица ограбиле менувачница во Скопје

t

Две лица со употреба на оружје зеле пари од менувачница во скопската населба Тафталиџе, веднаш зад студентскиот дом Гоце Делчев. Грабежот се случил околу 13 часот потврдуваат од СВР Скопје.

Оттаму додаваат дека во менувачница на подрачје на општина Карпош, две лица со закана со оружје од вработената одзеле пари, но нема точни информации за колкава сума станува збор.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мексиканец, Косовец и седум Македонци уапсени со…

На 07/08.12.2023 во Спортски центар на подрачјето…

Захарова откри на кого Лавров му рече…

Реченицата на министерот за надворешни работи Сергеј…

Лавров: Во Европската унија нема демократија туку…

Во Европската унија нема демократија туку „дисциплина…

Лавров одговора на прашања на Инфомакс! Македонија…

Нема непртијателски држави и народи, туку непријателски…

(Видео) Хаос: Скопје и утрово е блокирано!

Скопје и утрово е блокирано поради Самитот…