Во авионот кој се урна во Балтичкото Море имало четворица патници: Се стравува дека нема преживеани

t

Мал авион „Цесна“ се урна вечерва во Балтичкото Море, објави „Билд“. Авионот полетал од југот на Шпанија и требало да слета во Келн, Германија.

По полетувањето имало проблем со притисокот во кабината, а комуникацијата со авионот се прекинала кога тој уште бил над Пиринејскиот Полуостров.

Шпански и француски борбени авиони полетале за да дознаат што се случило со „Цесната“, но не успеале да остварат контакт. Според првичните информации, во леталото, освен пилотот, имало и тричлено семејство, односно вкупно четворица патници.

Шведската крајбрежна стража испрати бродови и хеликоптер на местото на несреќата. Според последните информации, тие забележале дамка од гориво во морето и забележале делови од авионот. Се стравува дека во несреќата нема преживеани.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Турција се подготвува за првиот лет на…

Анкара – Турција се подготвува да ја заврши…

Како на филм: Украински пилот пребегна во…

Пилотот веќе се наоѓа на руска територија…

ПАНИКА ВО АВИОНОТ НА ВИЗЕР ОД БЕЛГРАД…

Патниците од Белград кои полетаа од аеродромот…

(Видео) Се урна мал авион во сред…

Мал авион се урна во населено место…

Загина пилот: Се урна авион во Грција!

Во аероклубот во близина на грчкиот град…