Во Албанија уапсени повеќе од 200 луѓе за производство и продажба на дрога

t

Акцијата е изведена во текот на ноќта на територијата на цела Албанија, а издадени се повеќе од 300 налози за апсење, пренесува Јуроњуз Албанија.

Како што е наведено, вршени се контроли на возила, станови и други простори во Корча и Малич.

Полицијата сè уште не се огласила околу големата акција, наведува Јуроњуз Албанија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Стерјовски: Македонците и седум други малцинства не…

Македонците во Албанија, заедно со претставници на…

Советот на ЕУ одобри 13 милиони евра…

Советот на ЕУ објави дека одобрил доделување…

Врховниот суд на Албанија ја потврди затворската…

Врховниот суд на Албанија во петокот ги…

(Видео) НОВ СКАНДАЛ: „Тирана, Скопје и Приштина„…

УЕФА покрена истрага против Албанската Фудбалска Федерација,…

ЕУ откри измама со ИПАРД фондовите во…

Средства во износ од 33 милиони евра…