Објавено на:

Во Виница нека му ја мислат:  Дронот наместо во украинскиот паднал во хратскиот „Јарун“

t

Паднатиот дрон во Загреб е главна тема во медиумите во регионот. Според тврдењата на експертите, на Јарун во Загреб паднал украински дрон, а според една теорија тоа се случило поради грешка во насоките.

Но место наречено Јарун постои и во Украина, некои шпекулираат дека за се е виновна информациската грешка.

Тешко е да се каже дали ова е навистина програмска грешка или обична случајност.

Премиерот Андреј Пленковиќ изјави дека се работи за авион од руско производство, но дека не е сигурно дали е во сопственост на руската или на украинската армија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Сообраќајна незгода кај Собрание

Пред малку се случи сообраќајна незгода во…

Што се случува во Вардар? Многу ветувања,…

Фудбалот е во центарот на вниманието ова…

Комеморативна седница по повод смртта на Стојан…

Со едноминутно молчење во Собранието денеска му…

КАДЕ ЛИ ЗАМИНАЛЕ? Се трага по 7…

Полицијата трага по седум лица од Непал…

УЕФА го избрка од ЕП косовскиот новинар…

Косовскиот новинар, Арлинд Садику кој ги провоцираше…