Во Виница пронajден женски тpyп, познат е идентитетот

t

Во канал за наводнување во близина на магистралниот пат А3 кај Виница е пронајдено безживотно тело на средовечна жена.

Констатирано е дека се работи за 56-годишната Јасмина Л. од кочанската населба Оризари, која пред неколку дена во Полициската станица во Кочани била пријавена за исчезната.

Смртта без траги на насилство ја констатирал лекар од Итната медицинска помош.

Увид извршила увидна екипа на ОВР – Виница, а по насоки од Основното јавно обвинителство – Кочани телото на починатата е предадено на семејството.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пронајден машки труп во водите на Вардар,…

Машки труп е пронајден утрово во водите…

Ужас: 26-годишен виничанец претепал, силувал и снимал…

Дваесет и шестгодишен жител на Виница ја…

Зечевиќ од Виница: Современиот македонизам е обединување…

Обединувањето околу стратешката цел поставена уште од…

(Видео) Нема мир за Украинците: Воздушни напади…

Во Харков се слушаат звуци од експлозии,…