Во Виница пронajден женски тpyп, познат е идентитетот

t

Во канал за наводнување во близина на магистралниот пат А3 кај Виница е пронајдено безживотно тело на средовечна жена.

Констатирано е дека се работи за 56-годишната Јасмина Л. од кочанската населба Оризари, која пред неколку дена во Полициската станица во Кочани била пријавена за исчезната.

Смртта без траги на насилство ја констатирал лекар од Итната медицинска помош.

Увид извршила увидна екипа на ОВР – Виница, а по насоки од Основното јавно обвинителство – Кочани телото на починатата е предадено на семејството.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Приведени криминалци во Виница

На 02.06.2022 во Виница, полициски службеници на…

Двајца крадци на дрва приведени во Виничко

На 01.06.2022, полициски службеници од Полициската станица…

Уапсени неколку малолетници од Виница – била…

На 09.04.2022 во 21.45 часот во Градски…

Гранатирана украинската Виница: Предизвикана е значителна штета

Руските сили извршија ракетен напад на територијата…

Во Виница пронajден женски тpyп, познат е…

Во канал за наводнување во близина на…