Во водите на Дрим е пронајдена автоматска пушка

t

На 09.12.2023 во 13:50 часот во Полициското одделение Велешта било пријавено дека во водите на реката Дрим во с.Добовјани, струшко, била пронајдена автоматска пушка.

Извршен е увид и за настанот бил известен јавен обвинител.

Се работи на расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ванковска: Мојата цел не беше да победам,…

Кандидатот за претседател на Левица, Билјана Ванковска…

Ковачевски: Јасно е дека граѓаните не казнија…

Лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски вечерва порача…

Пендаровски: Резултатите не се такви какви што…

Резултатите не се такви какви што ги…

Полиција пред штабот на „Вреди“ додека ДУИ…

Кордон полицајци е распореден пред штабот на…

Битиќи: Коалицискиот капацитет ќе биде одлучувачки за…

„За вториот круг на претседателските избори клучно…