Во делчевско село пронајдени гранати од Втората светска војна

t

Вчера претпладне во полициска станица било пријавено дека с.Габрово-делчевско додека се вршело ископ на земја за водоводна мрежа со работна машина биле пронајдени две гранати кои по ископот останале на површината на земјата.

Полициски службеници излегле на местото на настанот и констатирале дека се работи за две гранати кои потекнуваат од Втората светска војна.

Пронајдените гранати се подигнати од страна на ДЗС за понатамошна постапка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Две пиротехнички гранати биле фрлени врз израелската…

Рано утринава две пиротехнички гранати биле фрлени…

Пронајдена неексплодирана граната во делчевско

На 17.05.2024 во 19.50 часот во Пoлициската…

(Видео) ПРОЛЕТЕН СНЕГ ВО ДЕЛЧЕВО!

на граничниот премин Делчево врне снег, а…

Косово ќе ја тужи Србија за злосторства…

Косовскиот премиер Албин Курти денеска изјави дека…

Пентагон размислува за започнување на војна против…

Пентагон размислува за одлуката да се вовлече…