Објавено на:

Во Египет собир на приврзаници на Сиси на кој бараат трет мандат

t

Неколку илјади приврзаници на египетскиот претседател Абдел Фатах ел-Сиси се собраа денеска во Каиро и побараа трет мандат за претседателот кој е на власт од 2013 година, кога го собори од власт Мохамед Морси.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Итен прекин на огнот! Путин и претседателот…

Претседателите на Русија и Египет, Владимир Путин…

Египет го отфрли предлогот на ЦИА за…

Египетскиот претседател Абдел Фатах ел Сиси, наводно,…

Египет ќе ја отвори границата за хуманитарна…

Претседателот на Египет, Абдел Фатах ал-Сиси одобри…

Абдел Фатах ал-Сиси потврди дека ќе се…

Египетскиот претседател Абдел Фатах ал-Сиси денеска потврди…

Во Египет собир на приврзаници на Сиси…

Неколку илјади приврзаници на египетскиот претседател Абдел…