(Во живо🔴) Одбележување 150 години од раѓањето на Гоце Делчев

t

По повод одбележувањето 150 години од раѓањето на Гоце Делчев, денеска на неговиот гроб во црквата Свети Спас ќе се поклонат и ќе положат цвеќе претседателот Стево Пендаровски, претставници на Собранието, на Владата, на државни институции, партии, здруженија и граѓани.

Цвеќе на гробот на Гоце Делчев ќе положи и делегација од Бугарија, предводена шефицата на бугарската дипломатија Теодора Генчовска.

Цвеќе ќе биде положено и на спомениците на Гоце Делчев во Градскиот парк и на Плоштад „Македонија“ во Скопје

Инфомакс пренесува во живо.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Американски топ дипломат го уништи Христијан…

Заменикот на државниот секретар на САД, О'Брајан…

Ковачевски: ДПМНЕ го кочи европскиот пат на…

Одговорноста има име и презиме, тоа е…

Социјалните мрежи горат по вчерашното реми: Од…

Социјалните мрежи вријат откако Македонија вчера ѝ…

Добро утро со Инфомакс: Наше знаме е…

Добро утро Македонци, денеска ви го пренесуваме…

Руски зборник од 1849 година: Македонскиот јазик…

Во време кога се врши атак врз…