(Во живо) Полицијата тpгна да го aпcи Ѓоковиќ

t

Адвокатскиот тим на Ѓоковиќ на суд ја победи Австралија па судијата Ентони Кели ја укина одлуката за укинување на визата на Србинот.

После тоа, министерот за имиграција Алекс Хок го задржа дискреционото право да му ја одземе визата на Новак. Според последните информации од Австралија, полицијата започнала акција за апсење и приведување на Новак, кој се наоѓа во просториите на неговите адвокати во Мелбурн.


Следете ја драмата од Австралија во живо со Спутник и на линкот подолу:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нарушени односите меѓу Германија и Русија: Руски…

Германското обвинителство најави обвинение против руски научник…

(Видео) Позната новинарка yaпсeна поради нaвреда на…

Познатата турска новинарка Седеф Кабас е протворена…

И по заминувањето Ѓоковиќ пpoблеми за Австралија:…

Отвореното првенство на Австралија денеска започна без…

(Фото+Видео) По пpoблемите во Австралија, Ѓоковиќ душевниот…

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ престојува во…

Напредна технологија која може да стави крај…

Лекот против корона вирусот на кој работи…