Објавено на:

(Во живо) Ѓоковиќ пристигнува во Белград

t

Пристигнувањето на Новак Ѓоковиќ на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ се очекува околу 12 часот и 10 минути, а со на Инфомакс ќе можете да ги следите настанот во живо.

Репортерите на Спутник веќе се на местото каде го чекаат пристигнувањето на светскиот рекет број еден од Дубаи, откако претходно беше депортиран од Мелбурн поради одлуката на Федералниот суд на Австралија да му ја одземе визата.

Сагата на Ѓоковиќ во Австралија траеше повеќе од една недела од каде беше депортиран бидејќи не беше вакцинира. Тој требаше да настапува на Австралија Опен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ХОРОР вести: Пронајдено девојче пред умирање, татко…

Хорор вести пристигнуваат денеска од Белград, каде…

Ако влеземе во ЕУ Македонија ќе биде…

Ако влеземе во ЕУ Македонија повторно ќе…

Бугари запреле автобус во Белград и го…

Белградската полиција уапси четворица бугарски државјани под…

Вучиќ планира до 20 октомври да отвори…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, утрово со…

Ги фатиле со 30 килограми дрога: Словенки…

Во полициска акција во Белград се уапсени…