Објавено на:

Во Италија уапсени албански сопружници и запленета дрога вредна милион евра!

t

Италијанската полиција во градот Мјештре уапси албанска брачна двојка и запленила дрога вредна милион евра.

Според албанските медиуми, кои се повикуваат на италијанската полиција, запленети се над 80 килограми дрога, вклучувајќи марихуана, хашиш и кокаин.

„Брачната двојка го привлекла вниманието откако се обиделе да го сменат правецот на движење кога го здогледале контролниот пункт на карабинерите кои вршеле проверки во Мјештре, но автомобилот сепак бил запрен“, јавуваат медиумите.

Дрогата била откриена, дел во автомобилот во кој биле сопружниците, дел во автомобил паркиран во дворот на нивната куќа, во оџакот, а останатата количина во депо на оддалеченост од неколку километри од домот.

Извор: МИА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Јандриоски: Италијанците избраа Десница и лидер кој…

Коалицијата составена од партијата на Џорџа Мелони…

(Видео) “Падна” европското знаме во Рим: Клучни…

Италијанците денеска ќе гласаат на, како што се нарекуваат клучни избори,…

Македонец уапсен во Хрватска за шверц на…

Хрватската полиција разоткри шестчлено злосторничко здружение чии…

(Видео) Голема акција на МВР во Гевгелија:…

На 23.09.2022 полициски службеници од Одделот за…

Командир на полициска станица доби четири и…

По поднесен обвинителен акт од страна на…