Во кое својство активисти на ВМРО-ДПМНЕ буричкаат низ личните документи и податоци на граѓаните во Велес?!

t

Командирот на ТППЕ Велес заедно со заменик-градоначалникот на Велес неовластено делат пасоши на граѓаните, информираат граѓани на Велес кои до Инфомакс испратија и фотографија од командирот Димче Јованов и советникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Коста Нојков.

Се поставува прашањето во кое својство командирот на ТППЕ и советник во Советот на Општината ги делат пасошите на граѓаните? Дали станува збор за злоупотреба на службената положба и овластување, или можеби злоупотреба на личните податоци на граѓаните и одговорноста како раководител? Истите не се ниту вработени во МВР, ниту треба да имаат пристап до личните документи и личните податоци на граѓаните.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мојсоска: Левица е втора партија во Кисела…

Левица веќе се наметнува како втора партија…

Во Вардар во Велес најдено тело на…

Во реката Вардар во близина на место…

Помалку познати факти за Гемиџиите од Апасиев…

ЗА ГОДИШНИНАТА ОД СОЛУНСКИТЕ АТЕНТАТИ НА ГЕМИЏИИТЕ…

Станала директорка со лажен сертификат за познавање…

Единицата за корупција при Одделот за сузбивање…

Бочварски од Велес: Вложивме 1,1 милион евра…

Инвестициите во инфраструктурата се од клучно значење…