Објавено на:

Во Лавов прогласен полициски час

t

Во Лавов е прогласен полициски час по добиени нови разузнавачки информации.

Регионалниот гувернер Максим Козицкиј како причина за воведувањето на полицискиот час ги наведе новите разузнавачки информации, но не прецизираше за какви информации станува збор.

Полицискиот час започнува денеска и ќе трае од 23 до 5 часот наутро до понатамошно известување.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Салиу: Слободниот збор не им го…

Видовте што се случи, среќа ја работам…

Галант: Израелските војници ја напуштија Газа за…

Израелските војници кои денеска се повлекоа од…

Голема трагедија во Македонија: Млада жена загина,…

39-годишна скопјанка почина на скопските клиники, по…

Скопјанец нападнат во казино

Денеска (07.04.2024) во 04:20 часот на подрачјето…

Ковачевски: Силно го осудувам апсењето на новинарот…

Лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски, го осуди…