Објавено на:

Во пограничен инцидент во Кашмир загина индиски граничар

t

Во вчерашната престрелка помеѓу индиските и пакистанските војници во спорниот регион Кашмир загина еден индиски граничар

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Огромни огнени пламени голтнаа цел трговски…

Голем пожар избувна во трговскиот центар Арши…

(Видео) Моди леташе со борбени авиони произведени…

Премиерот го постави домашното производство на оружје…

(Видео) На границата помеѓу САД и Канада…

На границата помеѓу САД (Државата Њу Јорк)…

Пакистан поднесе барање за приклучување кон БРИКС

Исламабад поднесе барање за приклучување кон БРИКС…

Жители на Финска протестираат поради затворањето на…

Граѓаните на Лапеенранта во Финска рекоа дека…