Објавено на:

Во САД на новогодишната ноќ се откажани илјадници летови

t

До утринските часови, повеќе од 2.300 летови се откажани во источниот дел на Соединетите држави, соопшти денеска службата за следење летови FlightAver.

Тоа е најголем број откажани летови по оние пред Божиќ, кога авиокомпаниите изјавија дека морале да ги откажат летовите поради зголемениот број заразени со Ковид-19 меѓу персоналот, пренесе АП.


Повеќе од 12.000 летови за САД беа откажани на 24 декември.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пак ја заобиколи Македонија: Гугл вложува милијарда…

Ова вложување на компанијата ќе и донесе…

„Тој е марионета во човечки облик“: Илон…

Најбогатиот човек на светот, основачот на „Тесла“,…

Нож во грб: Америка ја менува политиката…

Америка веќе нема само реторички да ја…

САД избрка 27 руски дипломати, мора да…

Амбасадорот на Русија во САД, Анатолиј Антонов…

САД бара седница на Советот за бeзбедност…

Амбасадорот на Норвешка во ОН, кој моментално…