Објавено на:

Во САД на новогодишната ноќ се откажани илјадници летови

t

До утринските часови, повеќе од 2.300 летови се откажани во источниот дел на Соединетите држави, соопшти денеска службата за следење летови FlightAver.

Тоа е најголем број откажани летови по оние пред Божиќ, кога авиокомпаниите изјавија дека морале да ги откажат летовите поради зголемениот број заразени со Ковид-19 меѓу персоналот, пренесе АП.

Повеќе од 12.000 летови за САД беа откажани на 24 декември.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бајден: Пристапот на Нетанјаху во Газа е…

Пристапот на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху кон…

Борел: Американскиот „одбранбен штит“ над Европа наскоро…

Американскиот „одбранбен штит“ над Европа наскоро би…

Зеленски: Украина ќе ја изгуби војната против…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека Украина…

(Видео)  Јакимовски: Враќање на достоинството на македонскиот…

Како претседател ќе се залагам за јакнење…

Кинескиот премиер: Америка и Кина треба да…

Кинескиот премиер Ли Џианг за време на…