Објавено на:

Во Северна Кореја хаосот продолжува..

t

Во Северна Кореја уште 296.180 лица со симптоми на треска, 42 лица починале.

Северна Кореја пријавила уште 296.180 случаи на симптоми со треска откако беше објавена епидемијата на Ковид-19 во земјата, објави државната новинска агенција КЦНА.

Ројтерс забележува дека не е прецизирано колку од нив се позитивни на Ковид-19. Се наведува дека досега починале 42 лица.

За потсетување, во четвртокот за прв пат од почетокот на пандемијата, Северна Кореја објави дека во земјата изби жариште на корона вирусот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Норвешка заработи 31 милијарда долари поради конфликтот…

Зголемените цени на енергијата поради недостигот на…

Мудис: Загрозена економската иднина на Израел

 Војната со палестинската милитантна група Хамас го…

Расте „стапката на смртност“ на бизнисите во…

Отворањата на нови компании исто така бележат…

Премиерот на Баварија: Германија е во „сериозна…

Владата на канцеларот Олаф Шолц е „целосно…

Македонските пензии најниски во регионот

Пакетот антикризни мерки кој помпезно се најавува…