Во Скопје санкционирани 109 возачи

t

На територија на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 109 мерки, во рамки на засилените сообраќајни контроли.

За возење под дејство на алкохол, информираа денеска од МВР, изречени се 26 санкции, 23 мерки за возење повеќе од дозволената брзина и 20 санкции за возење без возачка дозвола.

Изречени се и шест мерки за користење мобилен телефон, седум санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло), пет мерки за возач почетник.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови, најавуваат од МВР и апелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Член на комисијата потврди: Бугарските историчари инсистираат…

Не работиме на утврдување на статусот на…

(Во живо) Отварање на бугарскиот културно-информативен центар…

Следете го во живо отварањето на новиот…

Добро утро со Инфомакс: Денешните историски докажувања…

Ѓорче Петров е македонски професор, публицист, историчар,…

Велешанка ги тепала сопругот, свекрвата и синот…

Вистинска семејна драма се случила вчеравечер во…

Зајкова: Државава нема друга алтернатива освен ЕУ

Немаме веќе ниту време, ниту генерации за…