Во Уганда да згрми кај нас ќе нема слика: Македонците оставени без телевизиски пренос за ЛШ

t

Нов скандал вечерва на МРТ. Цела Македонија остана без телевизиски пренос од големото финале во Лигата на шампиони каде финале играа Реал Мадрид со Ливерпул.
Во моментов нема информации зошто МРТ остана без сигнал од големото финале.
Горан Стерјов коментаторот на МРТ веројатно не знаеше дека има тон, па гледачите слушнале како вели: „Што ако има невреме, невреме има и во Белград па има слика“.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во Уганда да згрми кај нас ќе…

Нов скандал вечерва на МРТ. Цела Македонија…

БНТ шири пропаганда и територијален иредентизам –…

Договореното меѓу Скопје и Софија, заради подобро…