Во школски двор малолетници нападнати од повеќе лица, меѓу нив и нивен соученик

t

Вчера во 18.24 часот во СВР Скопје, било пријавено дека на подрачјето на подрачјето на Чаир во Скопје, во училишниот двор на средно училиште, четворица малолетни ученици биле физички нападнати од неколку лица, помеѓу кои и еден соученик од истото училиште.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот се вели во соопштението на МВР

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Уапсен Арачиновец, извршил шест кражби во Кавадарци

Полициски службеници од ОВР Кавадарци уапсиле 42-…

Oд Охрид до „Черното море“: Охрид ќе…

Бугарскиот приморски град Варна добил барање од…

Макрон: Не се сомневам дека Русија ќе…

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека…

Пендаровски очекува победа во вториот круг

Актуелниот претседател на државата и кандидат на…