Вработен во АД Пошта преку фалсификување документи на граѓанин украл 220.000 денари

t

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе кривична пријава против Д.Ј.(58) од с.Новак, општина Центар Жупа, вработен во АД „Пошта на Македонија“, поради постоење основи на сомнение за сторено продолжено кривично дело „фалсификување службена исправа“. Пријавениот, неовластено присвоил парични средства во три различни периоди со вкупен износ од 220.000 денари од трансакциска сметка на лице од село од општина Центар Жупа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шалтерите за издавање готови документи во МРТВ…

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните…

Масовен убиец од Канада испраќал отров по…

Канаѓанец, кој наводно им помогнал на повеќе…

Косовско обвинителство: Фалсификуваните евра се печатени во…

Специјалното обвинителство на Република Косово, по запленувањето…

Вработен во Пошта – Центар Жупа украл…

МВР информира дека ОВР Дебар поднесе кривична…

(Документи)Катиљ ферманот за Ленин Јовановски и „Слобода…

Пет години, или 60 месеци приватните превозници…