Вредноста на Биткоин се преполови

t

Повеќе од два месеци паѓа вредноста на биткоинот.

За 24 часа најпознатата криптовалута изгуби повеќе од шест отсто од својата вредност, а во изминатата седмица цената падна за 16 отсто. Моменталната вредност на биткоинот е околу 35.900 долари.

Биткоинот претрпе тежок почеток на годината и цените се намалија за повеќе од 40 отсто од почетокот на ноември.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пад на вредноста на криптовалутите денес

Биткоинот падна за 6,12 отсто на 58.346,75…

 Вредноста на Биткоин над 45.000 долари, последен…

Најголемата криптовалута во светот ја започна Новата…

Индискиот премиер Моди ја отвори новата индиска…

Новиот центар се наоѓа во градот Сурат,…

Се прогнозира дека биткоинот ќе достигне 100.000…

Криптовалутата се зголеми за повеќе од 150%…

Чоколадото со рекордно високи цени во светот

Глобалниот недостиг и високата побарувачка за чоколадо…