Објавено на:

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Променливо со слаб локален дожд, температура до 19 степени, а за викендот грмежи, пороен дожд и силен ветер

t

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со услови зa слаб локален дожд, претежно во планинските подрачја. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 7, а максималната ќе достигне од 14 до 19 степени.

Во Скопје променливо облачно. Минималната температура ќе се спушти до 7, а максималната ќе достигне 18 степени.


Во среда ќе се задржи суво, но претежно облачно. Од четврток ќе дува засилен јужен ветер и ќе има повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат обилни. Во петок и сабота во попладневните часови ќе биде нестабилно со поројни врнежи од дожд, грмежи и силен ветер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сончево време со слаб ветер и пониски…

Времето во земјава ќе биде сончево со…

Еве какво време не очекува денеска

Времето денеска претпладне ќе биде сончево и…

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Променливо со слаб локален дожд,…

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно…

Пролетта почнува утре во 16 часот и…

Пролетта почнува утре во 16 часот и…

Студено и сончево, со мала облачност

И денеска утрата се многу студени, а…