Објавено на:

Времето денес променливо облачно, попладне со дожд

t

Променливо облачно, попладне во западните делови, а кон крајот на денот и во текот на ноќта на повеќе места со врнежи од дожд. Пообилни врнежи се очекуваат во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во Скопје променливо облачно, попладне со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Не заборавајте: Еве кога се поместуваат стрелките…

Менувањето на часовникот се случува двапати годишно…

Денес времето облачно и магловито

Променливо облачно, по одделни котлини со услови…

Времето денес: Наутро со магла, попладне сончево…

Во утринските часови по одделни котлини ќе…

Времето денес променливо облачно со слаб ветер

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува…

Денес ќе биде облачно со врнежи од…

Oблачно, на планините и на некои повисоки…