Објавено на:

Времето денес променливо облачно со услови за локален дожд

t

Променливо облачно, претпладне со услови за локален дожд, особено во југоисточните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Во Скопје променливо облачно со слаб до умерен северен ветер.

Темепратурите ќе се движат од 3 степени во Маврово до 13 степени во Гевгелија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Времето денес променливо облачно со слаб ветер

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува…

Денес ќе биде облачно со врнежи од…

Oблачно, на планините и на некои повисоки…

Времето денес променливо облачно со услови за…

Променливо облачно, претпладне со услови за локален…

Времето денес променливо облачно, попладне со дожд

Променливо облачно, попладне во западните делови, а…

Денес времето ќе биде сончево и облачно,…

Времето денеска ќе биде сончево со мала…