Врие од кражби низ Македонија: Лишени од слобода крадци од Штип

t

На 12.02.2022 полициски службеници од Полициската станица Штип ги лишиле од слобода С.С.(21), Д.М.(29) и С.Ј.(35), сите од Штип. Во близина на с.Долани, штипско, тие биле затекнати при вршење на кривично дело „кражба“. По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пронајдена дрога при контрола на угостителски објекти…

Синоќа (21/22.05.2022) година од страна на полициски…

180 сообраќајни прекршоци во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на…

Казнети 108 возачи во Скопје, 12 без…

Засилените акциски контроли продолжуваат. Министерството за внатрешни…

Приведен 40 годишен скопјанец, бил баран со…

Денеска (17.05.2022) во 11.00 часот на ул.„Мајка…

На територија на град Скопје изречени се…

Министерството за внатрешни работи во текот на…