Втор случај со починато бебе во Неготино за три месеци!

t

Бебе на возраст од неколку недели починало во неготинско Пепелиште.

Како што дознава „Фокус“, мајката на бебето утрово повикала итна медицинска помош во нивниот дом, каде била констатирана смртта на новороденчето и била повикана полиција од страна на медицинскиот тим.

Моментално, полициски екипи биле присутни на местото на настанот. Од СВР Велес го потврдија настанот, но не откриваат повеќе детали.

Сличен случај со починато бебе во Неготино беше регистриран пред три месеци.

Тогаш, како што соопштија од СВР Велес, бебе на возраст од околу пет месеци без знаци на живот било донесено во Итната медицинска служба во неготинската болница.

Била констатирана смрт без видливи знаци на насилство, а по наредба на јавен обвинител телото било дадено на обдукција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Трагедија: Едно лице почина, а друго се…

Едно лице почина, а друго се бори…

ТРАГЕДИЈА: 14-годишно дете почина во Битола!

Во текот на вчерашниот ден, во атарот…

Ковачевски од Неготино: Македонија треба да гласа…

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски, вечерва од…

Загина 63-годишен прилепчанец при палење на стрниште

Во несреќен случај, од пожар загина 63-годишен…

Пронајден е починат маж кај гостиварското село…

МВР информира дека синоќа околу 22.55 часот…