Вучиќ: Домашни тајкуни и странски сили работат против интересите на Србија

t

Одредени домашни и странски сили и тајкуни работат против интересите на Србија, истакна во гостување на Телевизија Хепи претседателот на Србија, Александар Вучиќ.

Претседателот истакна дека доколку победи неговата опција „Србија не смее да запре“ предводена од него, државата ќе продолжи финансиски да ги поддржува граѓаните и дека се планираат и други големи проекти.

Тој додаде дека, доколку загубат на овие избори, ќе ги признаат резултатите и ќе ги остават „експертите“ да ја водат Србија „под палката на Ѓилас“.

Според него, луѓето треба да знаат дека по изборите сите листи на опозицијата ќе се обединат и ќе станат едно во ист ден.

– Има две опции – за ‘Србија не смее да запре’ или за списокот на Драган Ѓилас. Која е разликата освен некој што се обидува да ти го одземе патриотскиот глас. Овој пат не се кријат – рече Вучиќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото)УЖАС: Таткото на малиот монструм Кецмановиќ ја…

И сестрата на Коста Кецмановиќ заедно со…

Истражување: Србите имаат 50% словенска генетика, останатото…

Денешните Срби имаат околу 50-60 отсто словенско…

Хил: На маса не е признавање на…

Американскиот амбасадор во Србија, Кристофер Хил во…

Орбан: Ќе стоиме со Србија ако ЕУ…

Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска изјави дека…

(Видео) Знаевте ли дека Лорд Волдеморт е…

Александар Вучиќ на својот профил на ТикТок…