Вучиќ емотивно се прости од поранешната сопруга

t

На Новите гробишта во Белград денеска ќе биде погребана Ксенија Вучиќ, позната новинарка и прва сопруга на претседателот на Србија, Александар Вучиќ.

Од починатиот се простуваат српскиот претседател Александар Вучиќ со децата Данило и Милица, многу роднини и бројни политичари, новинари и други познати личности.

Ксенија Вучиќ ненадејно почина во саботата на 56-годишна возраст.

Вучиќ емотивно се прости од својата прва сопруга , новинарката Ксенија Вучиќ.„Ти благодарам што нашата Милица е силна и непоколеблива девојка денес, нашиот Данило е пристоен и храбар дечко, ти благодариме што ги воспитуваш нашите деца дека најголема вредност е да се биде добар човек.

Ви благодарам што бевте мој верен пријател и поддршка сите овие години, што верувавте и несебично дававте се од себе, помагајќи и на нашата Србија и на народот да оди напред.

Ти заспа во прегратката на нашиот син, верувам дека така сакаше, прегратката на Милица и Данило беше целиот твој свет.
Почивај во мир и ти благодарам засекогаш за се.

Твојот Александар“, напиша Вучиќ покрај фотографијата на Ксенија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вучиќ: Бугарите негодуваат, затоа што сме попопуларни…

Ги сакам сите вина на нашите браќа…

(Хит Видео) Вучиќ на ТикТок објави разговор…

На социјалната мрежа веќе го следеа повеќе…

Вучиќ: Тежок разговор со петорката на ЕУ,…

Претседателот на Република Србија Александар Вучиќ оцени…

Вучиќ ЗА СИ-ЕН-ЕН: Србија е последната земја…

Српскиот претседател Александар Вучиќ во интервју за…

Вучиќ најави вонредно обраќање за состојбата во…

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска ќе и…