Објавено на:

Вучиќ за исчезнатиот Хрват: Надлежните веќе имаат скица што се случило

t

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, при посетата на Панчево се осврна на случајот со исчезнатиот Хрват, Матеј Периш, кој се води како исчезнат од 31 декември во Белград.

„Добив информација утрово. Чекам нови вести. Во суштина, сè уште немаме решение. Се надевам дека надлежните ќе го најдат Матеј. Тоа го сакам и за него и за неговото семејство. Нашите власти прават сè што е во нивна моќ и веќе имаат скица за тоа што се случило“, истакна Вучиќ.

Сепак, претседателот посочува дека треба многу повеќе да се работи кога е во прашање потрагата по исчезнатиот млад човек.

Медиумите потсетуваат дека Матеј Периш, младото момче од Сплит, последен пат е виден во еден белградски ноќен клуб. Во потрагата по него се вклучија и српските ватерполо-легенди.

Тој е висок 188 сантиметри, има сини очи и коса.

Полицијата беше пред клубот „Готик“, каде што последен пат е виден исчезнатиот Матеј Периш од Сплит ноќта меѓу четвртокот и петокот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вонредни парламентарни избори утре во Србија

Во Србија утре се одржуваат вонредни парламентарни…

Полицијата досега уапси три лица во Србија…

Полицијата досега уапси три лица во Србија…

Вучиќ: Следната година ќе пробаат конечно да…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во интервју…

Вучиќ на завршниот предизборен собир на СНС…

Во Србија на полноќ започнува предизборен молк,…

Дојави за бомби во објектите на РТС

Радиотелевизијата на Србија денеска околу 16 часот…